Skin needling

Terapia Skin Needling

Terapia Skin Needling wykorzystywana jest do:

 • Redukcji zmarszczek – kolagenowa terapia indukcyjna
 • Wygładzania i rozluźniania  blizn pooperacyjnych, potrądzikowych, poparzeniowych, rozstępów
 • Redukcji przebarwień – odnawianie melanocytów

 

Skin Needling wykorzystuje naturalne mechanizmy, jakie zachodzą w skórze w trakcie samoleczenia. Zabieg polega na precyzyjnym pokierowaniu sterylnej, jednorazowej igły w odpowiednią warstwę naskórka, w miejscu dotkniętym problemem ( zmarszczka, blizna, przebarwienie pigmentacyjne). Wtargnięcie igły  wykrywane jest przez receptory nerwowe skóry, a następnie informacja przekazana jest do mózgu. Rozpoczyna się proces uwalniania czynników wzrostowych, zwiększenia produkcji kolagenu potrzebnego do odnowy uszkodzonego miejsca. Bogactwo kolagenu, które dociera do nakłutych tkanek , odnawia uszkodzone komórki, wypełnia zagłębienia blizn i zmarszczek od dołu, unosząc je, dzięki czemu wygładzają się. Następuje poprawa jakości, grubości, kondycji skóry, która jest zauważalna przez wiele miesięcy. Chociaż widać natychmiastową  poprawę, wewnętrzne procesy regeneracyjne, wygładzenie skóry trwają przez następne 6 miesięcy.

W przeciwieństwie do laserów i dermabrazji, zabieg skin needling stymuluje wytwarzanie kolagenu w skórze właściwej , nie uszkadzając  przy tym skóry.

Terapia może być powtarzana 2 razy w roku w liniach zmarszczek i blizn.

 

Zabieg wykonywany jest po wcześniejszym znieczuleniu, jednorazowymi, sterylnymi kartridżami za pomocą urządzenia BioEvolution Oreade Laser do makijażu permanentnego (dokładny opis urządzenia dostępny jest w zakładce „makijaż permanentny).

Zabieg charakteryzuje krótki czas gojenia. Bezpośrednio po zabiegu, na skórze, w miejscu nakłuwania pojawiają się drobne strupki, różowo-czerwone zadrapania, przypominające zadrapania kota, utrzymujące się do kilku dni – w zależności od trudności czy głębokości leczonego obszaru, około3-4 dnia strupki odpadają wraz z myciem. Następnego dnia  po zabiegu można zastosować makijaż mineralny na twarz.

 

 

Redukcja zmarszczek

Skin Needling (leczenie indukcyjne kolagenem) jest unikalnym procesem, który wspomaga wydobycie naturalnego kolagenu skóry w obszarach, gdzie nastąpił jego zanik. Jest doskonałą alternatywą dla botoksu, idealnym zabiegiem dla osób, które boją się ostrzykiwania.  Można wykonywać go na wrażliwych obszarach.

Zabieg wykazuje skuteczność w niwelowaniu zmarszczek na twarzy: bruzdy czołowe, lwia zmarszczka, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki „palacza”, okolice podbródka,  zmniejszanie „kurzych łapek”, dolna powieka, jak również na szyi, dekolcie, dłoniach.

W efekcie terapii, elastyczność skóry, wszelkiego rodzaju zmarszczki, bruzdy ulegają zauważalnej  poprawie i spłyceniu. W przeciwieństwie do mezoterapii mikroigłowej,  którą wykonuje się na dużym obszarze skóry, przy terapii Skin Needling kierujemy nakłucia w poszczególne szczeliny zmarszczki, działamy konkretnie na dany problem, w konkretnym miejscu.

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej  mogą być stosowane jako uzupełnienie do zabiegów Skin Needling i stanowią wówczas terapię skojarzoną.

 

Wygładzanie i rozluźnianie blizn

Skin needling powoduje rozbicie i uwalnianie  włóknistych pasm kolagenowych z tkanek przykurczonych, pokrytych bliznami, a następnie ich przebudowę w zewnętrznej warstwie skóry. Blizny poparzeniowe, chirurgiczne, potrądzikowe, poparzeniowe, rozstępy, które zostały wypaczone przez nadmiar produkcji kolagenu ulegają, w wyniku tego zabiegu,  zmiękczeniu, zmienia się  konsystencja blizny, stają się wygładzone i spłaszczone. Zwiększa się również zakres ruchu obszaru skóry pokrytego blizną, w większości przypadków klienci odzyskują całkowity zakres ruchu. Podczas zabiegu zostaje nakłuty sterylną igłą obszar blizny i tym samym zostaje wysłany do mózgu sygnał o rozbiciu włóknistych pasm w bliźnie. Skuteczność terapii zależy od liczby zabiegów jak i ciężkości przykurczu tkanek. Rezultaty tego zabiegu są często zdumiewające.

 

Redukcja blizn potrądzikowych

Nakłucie skóry w obszarach pokrytych bliznami potrądzikowymi powoduje wygładzenie włóknistych pasm w bliznach, daje to większą elastyczność, następuje znaczna poprawa w wyglądzie, wypełniają się zagłębienia i wżerki blizn.

 

Redukcja przebarwień

Redukcja przebarwień następuje w wyniku odbudowy melanocytów, a co za tym idzie produkcji melaniny ( pigment skóry). Stymulowanie melanocytów w naskórku wspomaga usuwanie białych plam skórnych, plam starczych jak również obszarów zabarwionych na ciemniejsze odcienie. Po terapii przebarwione obszary powracają do naturalnego odcienia skóry pacjenta. W praktyce zabiegi osiągają 90% skuteczności w przywracaniu skórze odpowiedniej produkcji melaniny. Zabieg polega na nakłuciu sterylną igłą przebarwionych obszarów skóry, do mózgu wysyłana jest informacja, która inicjuje regulację produkcji pigmentu w skórze.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

 • stany zapalne skóry
 • opryszczka w stanie aktywnym
 • ogólne osłabienie odporności
 • nadwrażliwość skóry
 •  anemia, hemofilia, łuszczyca
 • ciąża
 • przyjmowanie leków sterydowych i antybiotyków
 • choroby nowotworowe (wymagana konsultacja lekarska)
 • podwyższona temperatura

 

Czas trwania zabiegu

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości obszaru zabiegowego. Zabieg trwa około 50 minut na jedną partię twarzy lub ciała. Czas ten obejmuje również znieczulenie.

 

Zalecenia po zabiegu

 • przez okres 1 tygodnia  w miejscu zabiegu używać tylko zaleconych preparatów: Arnica Therapy Rhonda Allison lub Cicaplast, Solcoseryl, Bepanthen- smarować 2xdziennie używając patyczka kosmetycznego
 • nie należy korzystać przez pierwsze 3 dni z sauny, basenu, siłowni, fitness- unikać miejsc zakurzonych
 • przez pierwsze 3dni używać tylko mineralnych kosmetyków kolorowych
 • przez okres 2 tygodni od zabiegu  unikać opalania, stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze minimum 30
 • nie można zdrapywać strupków, wykonywać peelingów i innych zabiegów inwazyjnych podczas pierwszego tygodnia po zabiegu
 • intensywnie nawilżać skórę
 • pić  dużą ilość wody mineralnej niegazowanej
 • stosowanie w codziennej pielęgnacji preparatów z Wit. A, C, kolagenem, kwasem hialuronowym przyspiesza leczenie po sesji zabiegowej

 

Zalecana ilość zabiegów

W zależności od intensywności problemu i potrzeb zalecana jest ilość 3 – 5 zabiegów, w odstępach co 4 tygodnie.

 

Cennik

Likwidacja zmarszczek – czoło i lwia zmarszczka Cena: 250 zł.
Likwidacja zmarszczek – okolice oka Cena: 250 zł.
Likwidacja zmarszczek – bruzdy nosowo-wargowe i okolice podbróbka Cena: 250 zł.
Likwidacja zmarszczek – cała twarz Cena: 490 zł.
Likwidacja zmarszczek – dłonie Cena: 250 zł.
Redukcja przebarwień – plamy przebarwieniowe, ostuda, jasne plamy z zanikiem pigmentu Cena: 190-990 zł.*
Wygładzanie i rozluźnianie blizn – blizny pooperacyjne, poparzeniowe, potrądzikowe, rozstępy Cena: 190-990 zł.*

 

* cena zależna od wielkości obszaru zabiegowego