Peeling kawitacyjny jest to oczyszczanie skóry za pomocą urządzenia wytwarzającego wibracje ultradźwiękowe. Pozwala on na dokładne usunięcie nadmiaru serum z porów i mieszków włosowych oraz pozbycie się zaskórników.

Jest bezbolesną alternatywą dla tradycyjnego – manualnego oczyszczania skóry.

 

Oczyszczanie i złuszczanie naskórka następuje za pomocą zjawiska kawitacji, które zachodzi jeśli wilgotną skórę potraktuje się falami ultradźwiękowymi. Pod wpływem fali ultradźwiękowej połączonej z płynem naniesionym na skórę, powstają pęcherzyki wypełnione powietrzem. Pękając, uderzają o naskórek odrywając martwe komórki tej warstwy.

W ten sposób zostają usunięte  wszelkie zanieczyszczenia, nadmiar sebum czy resztki kosmetyków, sterylizowany jest obszar poddany zabiegowi, niszczone są bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku.

 

Mechaniczne wibracje wytwarzane przez szpatułę stymulują również miejscowe mikrokrążenie, przez co usprawniane są procesy metaboliczne, dotlenienie, nawilżenie i penetracja substancji aktywnych w głąb skóry.

Wpływa na przyspieszenie procesu odnowy komórkowej , koi i regeneruje skórę, wzmaga produkcję kolagenu , elastyny i kwasu hialuronowego, poprawia strukturę blizn.

 

Wskazania

skóra skłonna do przetłuszczania i wyprysków, dojrzała, ze zmarszczkami, szara, zmęczona, zanieczyszczona, z przebarwieniami,  z bliznami,  z cellulitem, rozstępami. Zabieg można stosować na twarz , szyję, dekolt, plecy , miejsca objęte cellulitem lub z rozstępami ,można wykonywać go również na delikatnej i wrażliwej skórze oraz skórze naczyniowej.

Przygotowuje skórę do dalszych zabiegów , zwiększając jej możliwości absorpcyjne.

Spektakularne efekty uzyskujemy łącząc peeling kawitacyjny z sonoforezą ,czyli wprowadzaniem składników aktywnych za pomocą fali ultradźwiękowej.

 

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • nowotwór
  • stany gorączkowe i podgorączkowe
  • osteoporoza
  • metalowe implanty w organizmie
  • niewydolność krążenia
  • rozrusznik serca
  • stany zapalne wirusowe , grzybicze

 

Efekt po zabiegu

widoczny jest natychmiast, skóra odzyskuje blask i jest gładka w dotyku, następuje jej oczyszczenie z wszelkich zanieczyszczeń, może swobodnie oddychać, widoczne rozjaśnienie przebarwień i plam pigmentacyjnych, spłycenie zmarszczek, poprawa sprężystości skóry,  wzrost poziomu produkcji kolagenu i elastyny, nawilżenie, regeneracja.

 

Zalecana ilość zabiegów

najlepszy efekt osiąga się po serii 8-10 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu.  Dla podtrzymania efektu wykonywać  zabieg regularnie  1 raz w  miesiącu.
 

Peeling kawitacyjny – cennik

Zabieg podstawowy- twarz Cena: 90 zł
Zabieg podstawowy – twarz+szyja+dekolt Cena: 130 zł
Zabieg podstawowy – plecy Cena: 130 zł

Czas zabiegu: ok 60 min
Zabieg podstawowy obejmuje demakijaż, tonizację , peeling kremowy, peeling kawitacyjny ( 15 – 20min.), maskę kremową dobraną do potrzeb skóry, krem pod oczy i na twarz na zakończenie

Zabieg rozszerzony- twarz Cena: 150 zł
Zabieg rozszerzony – twarz+szyja+dekolt Cena: 230 zł
Zabieg rozszerzony – plecy Cena: 230 zł

Czas zabiegu: ok 90 min
Zabieg rozszerzony obejmuje demakijaż, tonizację, peeling kremowy, peeling kawitacyjny (15-20min.), wprowadzenie ampułki ultradźwiękami dobranej do potrzeb skóry, masaż zimną głowicą, maski kremową i algową, krem na zakończenie