MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI | MAKIJAŻ PERMANENTNY UST | MAKIJAŻ PERMANENTNY KRESKI

 

Makijaż permanentny ( mikropigmentacja) to sesja składająca się z dwóch zabiegów: zabiegu podstawowego oraz dopigmentowania po upływie minimum 6-8 tygodni, które przedłuża utrzymanie się efektu.

Technika wykonania makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu hipoalergicznych pigmentów do zewnętrznych warstw skóry, przy pomocy urządzenia kosmetyczno-medycznego do mikropigmentacji.

Różnica pomiędzy mikropigmentacją a tatuażem to rodzaj implantowanych pigmentów oraz głębokość ich docelowego osadzenia w skórze.

 

Wykonywanie makijażu permanentnego jest niezwykle odpowiedzialnym zabiegiem, wymagającym dużego zakresu wiedzy od osoby, która się nim zajmuje, dlatego też decydując się na niego nie powinniśmy kierować się jako jedynym kryterium ceną zabiegu.
Często za niską ceną kryje się brak kompetencji i doświadczenia osoby wykonującej zabieg, stosowanie  niebezpiecznych dla zdrowia,  niewiadomego pochodzenia preparatów i akcesoriów zabiegowych, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo oraz ostateczny efekt  zabiegu, korzystanie z niskiej jakości urządzenia do mikropigmentacji. To wszystko zwiększa ryzyko pojawienia się niepożądanych powikłań.

 

Osoba wykonująca  makijaż permanentny powinna posiadać certyfikaty świadczące o przebytych przez nią szkoleniach, nawet jeśli wystąpią nieoczekiwane sytuacje to mamy wówczas pewność, że będzie wiedziała jak nam pomóc.

 

Znaczącym elementem wpływającym na efekt wykonanego zabiegu jest  urządzenie do makijażu permanentnego.
Istnieje ogromna różnica w jakości sprzętu , a to bezpośrednio wpływa na  rezultaty mikropigmentacji. Te najlepsze, aparaty renomowanych firm to najnowsze technologie i opatentowane rozwiązania, zapewniające bezpieczeństwo, dokładność i precyzję pracy.  Proste i niskiej jakości urządzenia to brak precyzji i odtwarzalności nakłuć. Nierówne bądź przerywane linie igły w dużym stopniu przyczyniają się do nierównomiernego wprowadzenia pod skórę pigmentu, a równie często także do silnych urazów skóry czy obfitych krwawień.

 

Bardzo  ważną rolę w makijażu trwałym odgrywają także pigmenty. Muszą być przede wszystkim bezpieczne, gdyż implantujemy je i „nosimy” w naszej skórze.  Pigmenty nie mogą zawierać metali ciężkich czy substancji rakotwórczych bądź parabenów, które często są odpowiedzialne za występowanie uczuleń.

 

Chcąc zaoferować niską cenę zabiegu gabinety stosują akcesoria, preparaty i  pigmenty niewiadomego pochodzenia, często  z Chin,  nie zważając na zagrożenia jakie ze sobą niosą. Pigmenty takie mogą zawierać wiele zanieczyszczeń, często nieznany jest ich proces sterylizacji, a to sprawia, że  może być on niestabilny w skórze i bezpośrednio zagrażać naszemu zdrowiu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będzie zachowywał się  taki pigment w naszej skórze, znane są obecnie przypadki reakcji zapalnych, ropni pojawiających się nawet po kilku miesiącach od zabiegu, właśnie po zastosowaniu takich pigmentów.

Dlatego też istotne znaczenie mają certyfikaty, które potwierdzają wiarygodność pochodzenia oraz składu pigmentów, w tym również informację o przeprowadzonych badaniach dermatologicznych i ryzyku wystąpienia alergii.

 

 

Podsumowując, nakłaniam wszystkich do świadomego podejmowania decyzji co do miejsca i osoby, która zabieg będzie miała wykonywać. Proszę o zwracanie uwagi na wszelkie mające duże znaczenie szczegóły, a w głównej mierze na wybór świadczący o wysokiej jakości usługi.

 

 

Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego u mnie, zapewniam Państwu bezpieczny i świadomie przeprowadzony zabieg. Pracuję urządzeniem Oreade Laser, renomowanej niemieckiej firmy BioEvolution, stosuję tylko oryginalne akcesoria , preparaty i pigmenty. W okresie między zabiegowym i po zabiegowym jestem w kontakcie ze swoimi klientami, w razie jakichkolwiek wątpliwości nie pozostawiam Państwa samych.

Jestem mgr mikrobiologii, z kilkuletnim doświadczeniem pracy w laboratorium mikrobiologicznym, podczas którego ukończyłam wiele kursów specjalistycznych z zakresu wirusologii, mykologii lekarskiej, bakteriologii, serologii i innych. Czas ten , zdobyta wiedza i  doświadczenie oraz predyspozycje i zdolności plastyczne dały mi solidne podstawy do zajęcia się makijażem permanentnym.

Mikropigmentacją zajmuję się od 2012 roku, ukończyłam w tym czasie liczne szkolenia w zakresie makijażu permanentnego, na bieżąco pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w kongresach, wykładach,  śledząc literaturę  fachową. Certyfikaty potwierdzające kolejne etapy szkoleń i kształcenia znajdują się do wglądu w zakładce:

http://anetta.com.pl/o-mnie/

 

Makijaż permanentny – dla kogo?

– osób z jasnymi, bladymi, wąskimi ,o nieregularnych kształtach ustami
– osób z jasnymi, rzadkimi brwiami lub ich brakiem
– przy braku rzęs lub ich słabym zarysie
– w celu korekty asymetrii twarzy
– kamuflażu blizn i przebarwień
– alergików uczulonych na kosmetyki kolorowe
– osób mających problem z wykonaniem makijażu ( słaby wzrok)
– prowadzących aktywny tryb życia- uprawianie sportu, częste podróże
– korzystających często ze SPA, łaźni parowych, kąpieli morskich
– chcących podkreślić atuty naturalnej urody

 

Trwałość

Efekt zabiegu utrzymuje się od 1 roku do kilku lat. Nie znika on z dnia na dzień, lecz kolory stopniowo bledną. Proces ten uzależniony jest od bardzo wielu czynników takich jak:
– struktura, stan i wiek skóry( łatwość absorbowania pigmentu)
– odcień skóry
– gradient pigmentu
– głębokość pigmentacji
– ekspozycja na promienie UV
– przemiana materii
– naturalna „chemia skóry”
– pielęgnacja skóry w okresie około zabiegowym

Zaleca się dopigmentowanie makijażu permanentnego raz w roku w celu odświeżenia koloru, gdy makijaż zaczyna tracić nasycenie, w każdym momencie może zostać odświeżony.

 

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

– ciąża

-anemia, hemofilia

– bielactwo,  łuszczyca

– cukrzyca nieustabilizowana
– infekcja dróg oddechowych
– przyjmowanie leków sterydowych i antybiotyków
– opryszczka (w aktywnej fazie i nie zagojona do końca)
– przebyte choroby gałki ocznej
– tendencje do stanów zapalnych spojówek i odwarstwiania siatkówki
– aparat na zębach (w wypadku ust)
– choroby zakaźne
– choroby nowotworowe w trakcie leczenia
– bardzo wysokie ciśnienie
– podwyższona temperatura, choroba wirusowa, stany zapalne
– ostrzyknięcie wypełniaczami ust w krótkim czasie przed zabiegiem (dotyczy mikropigmentacji ust)

Czas trwania zabiegu

Zabieg pigmentacji zajmuje od 1,5 do 4 godzin, a czas jego trwania jest zależny od wielkości obszaru wybranej części twarzy. Podany przedział czasowy obejmuje także rysunek wstępny jak i znieczulenie przed zabiegowe.

Ból podczas zabiegu

Odczuwanie bólu podczas zabiegu to kwestia indywidualna uzależniona od progu odczuwania bólu każdego pacjenta. Należy wziąć tutaj pod uwagę również stan psychofizyczny oraz to podczas jakich warunków podejmowana zostaje decyzja o zabiegu. Dokłada się jednak wszelkich możliwych starań by zminimalizować ból i zapewnić najbardziej optymalny dla każdego komfort. Aplikowane są bezpieczne preparaty mające za zadanie znieczulić miejscowo, a praca na profesjonalnym urządzeniu redukuje do minimum urazy skóry czy krwawienie. Dzięki temu zabieg jest praktycznie bezbolesny.

 

Przebieg zabiegu

Pacjent przed przystąpieniem do zabiegu mikropigmentacji otrzymuje formularz zgody wykonania zabiegu, który zawiera informacje o przeciwwskazaniach, przygotowaniach, tym jak zabieg będzie przebiegał i jakie zalecenia będą ważne do przestrzegania po zabiegu. Odbywa się także konsultacja przed zabiegiem, która obok wszelkich ustaleń związanych ze stylizacją makijażu, jest także wywiadem medycznym wskazującym jak pacjenta poprowadzić.
Zabieg makijażu permanentnego wykonywany jest tylko wtedy jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań. Prawidłowe przygotowanie oraz odpowiednia pielęgnacja po zabiegu bezpośrednio wpływają na efekty pigmentacji. Najlepsze rezultaty wiążą się z przestrzeganiem wszystkich zaleceń. Gabinet gwarantuje
najwyższy standard bezpieczeństwa oraz higieny. Procedury opierają się na wyłącznie jednorazowych komponentach, co nie niesie ze sobą ryzyka występującego w przypadku sterylizacji. Każdy zabieg poprzedzany jest rozmową, w której ustalamy i dobieramy kształt oraz kolor do typu urody pacjenta. Warto pamiętać o tym, że makijaż permanentny w swojej idealnej formie jest niezwykle naturalny i wyłącznie lekko podkreśla walory, maskując tym samym jej mankamenty.

 

Urządzenie kosmetyczno- medyczne: BioEvolution – Oreade Laser

BioEvolution to firma istniejąca od ponad 8 lat, w tym czasie zdobyła również światowy rynek związany z makijażem permanentnym. Marka stale stawia na rozwój oraz ulepszanie jakości swoich produktów, co zapewnia im najwyższą rangę.


Makijaż permanentny to bardzo duża odpowiedzialność. Urządzenie BioEvolution Oreade Laser to wyjątkowa precyzja, która uzyskana została dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. Produkcja urządzenia bazowała na materiałach najwyższej jakości. Jakość materiałów potwierdzają wszelkie europejskie normy jakości, które poparte zostały certyfikatami ISO 9001 oraz ISO 13485, stanowiących europejski standard medyczny.

W urządzeniu BioEvolution zastosowano „inteligentną technologię” co przełożyło się na otrzymaną najwyższą precyzję w działaniu. Wyposażenie urządzenia w sterujące i kontrolujące moc, ajk również częstotliwość pracy igły mikroprocesory firmy Intel przyczynia się do tego, że jest ono niezawodnie dokładne i równomierne, nawet przy pewnych nierównościach skóry. To wszystko odgrywa duże znaczenie przy minimalizacji urazów skóry czy krwawień. W efekcie możemy liczyć na precyzyjne rozłożenie koloru.
Zabieg makijażu permanentnego jest całkowicie bezbolesny. Tradycyjne urządzenia charakteryzują się spadającą częstotliwością pracy igły przy napotkaniu na opór.


BioEvolution opracował, a także opatentował pierwszy skonsolidowany system igły wraz z nasadką zwany kartridż. System ten zapewnia utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz higieny. Membrana wewnątrz utrzymuje igłę w wyjątkowo sterylnej czystości. Jednocześnie jest zabezpieczeniem rękojeści przed cofaniem się barwnika lub krwi. Całkowicie przy tym zostaje wyeliminowana możliwość zakażenia podczas zabiegu.
Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniają również jednorazowe kartridże pakowane w sterylnym pomieszczeniu (ISO klasy 8).Dodatkowo są one jeszcze sterylizowane tlenkiem etylenu.
Każdy kartridż dysponuje własnym numerem seryjnym. Kształt igły zaprojektowano tak aby można było uzyskać jak najdokładniejszą precyzję przy umieszczaniu barwnika w skórze, zachowując jak najmniejsze prawdopodobieństwo ryzyka urazów. Ponadto urządzenie BioEvolution Oreade Laser wyposażone zostało w laser biostymulacyjny, minimalizujący prawdopodobieństwo pojawienia się opryszczki po zabiegu oraz przyśpiesza proces gojenia.

Pigmenty BioEvolution

Wszystkie pigmenty przeznaczone do makijażu permanentnego BioEvolution wyprodukowano zgodnie z wszelkimi europejskimi normami. Utrzymanie najwyższej jakości zaimplementowanych składników gwarantuje naturalne przystosowanie pigmentu przez skórę, regularne krycie i długotrwałe zachowanie intensywności koloru.
Produkcja pigmentów korzysta jedynie ze składników wykazujących jakość farmaceutycznych. Nie zawierają one toksycznych metali ciężkich czy amin aromatycznych. Szczególna oraz przebadana dermatologicznie kompozycja wyklucza możliwość pojawienia się alergii.

 

makijaż permanentny łódź, makijaż permanentny z dojazdem Piotrków Trybunalski, makijaż permanentny z dojazdem Tomaszów Mazowiecki