Makijaż permanentny – brwi

 

Makijaż permanentny Łódź

 

Makijaż permanentny to wygoda, dlatego cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Odpowiednio dobrany nadaje się zarówno jako makijaż na co dzień, jak i baza do makijażu wieczorowego.
Zanim zdecydujemy się na wykonanie takiego makijażu, warto się zorientować w kilku kwestiach. Dla kogo taki makijaż będzie odpowiedni, a kto powinien z niego zrezygnować. Jak wybrać odpowiedni gabinet i specjalistkę, by efekt był spełniający nasze oczekiwania pod względem estetycznym jak i zdrowotnym.

 

Makijaż permanentny? Kiedy warto rozważyć ten zabieg?

 

Jesteś zabiegana i zapracowana, a do tego nie masz czasu dla siebie, bo poranki to wieczna gonitwa. Trzeba przygotować dzieci do szkoły, wyprowadzić psa, zrobić śniadanie dla rodziny, itp. Zostaje jedynie czasu na prysznic i szybki makijaż, tzn. pomalowanie rzęs, brwi i przypudrowanie twarzy. Na nic innego często nie masz czasu, choć efekt nie jest taki jak powinien być.
Często znajdujemy się w sytuacjach, kiedy wykonanie makijażu uniemożliwia nam brak czasu czy warunki. W takim wypadku wiele z nas decyduje się na jego brak, co nie koniecznie korzystnie wygląda, zwłaszcza w bardziej oficjalnych sytuacjach.

 

Makijaż permanentny brwi, kreska na górnej powiece, czy podkreślone usta?

 

W takich sytuacjach wykonanie makijażu permanentnego jest super pomysłem. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu o poranku i jednocześnie czuć się piękną przez cały dzień. Wystarczy jedynie zamaskować niedoskonałości cery, nakładając podkład. Makijaż permanentny brwi czy kreski nad górną powieką, czasem też usta, podkreślą delikatnie urodę i sprawią, że poczujemy się zadbane.
Do niewątpliwych zalet makijażu permanentnego zaliczamy: trwałość, wygodę i naturalność.

 

Dla kogo makijaż permanentny nie jest dobrym rozwiązaniem?

 

Niestety nie dla każdego makijaż permanentny jest odpowiedni. Jeśli jesteś alergiczką, często miewasz uczulenie na kosmetyki czy źle znosisz inwazyjne zabiegi kosmetyczne, warto zrezygnować z trwałego makijażu. Mimo, iż używane do zabiegu kosmetyki są markowych firm, używane są sprawdzone barwniki, to jednak ryzyko wystąpienia alergii istnieje.

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża, anemia, bielactwo, cukrzyca nieustabilizowana, łuszczyca, hemofilia
 • przyjmowanie leków sterydowych, przeciwzakrzepowych, retinoidów i antybiotyków
 • choroby zakaźne
 • choroby nowotworowe (wymagana konsultacja lekarska)
 • choroby serca
 • padaczka
 • miastemia
 • alergia na lidokainę, prylokainę
 • stany zapalne skóry wokół brwi
 • wysypki lub inne przewlekłe choroby skóry wokół oczu i brwi
 •  infekcje, stany podgorączkowe

 

PRZEBIEG ZABIEGU

 • rozmowa, podczas której ustalany jest kształt i kolor optymalny do typu urody, idealny makijaż permanentny powinien być bardzo naturalny, lekko podkreślać walory, a maskować mankamenty.
 • dezynfekcja powierzchni zabiegowej i znieczulenie skóry
 • delikatnie przy użyciu jednorazowych igieł i urządzenia BioEvolution z laserem (Oreade Laser) wprowadzanie hipoalergicznego syntetycznego pigmentu w głąb naskórka, w międzyczasie ponowne , w zależności od potrzeby,  znieczulenie
 • ból jest niestety sprawą indywidualną, dokładane są jednak wszelkie starania, aby go zminimalizować
 • podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne) ,jest to naturalna reakcja, a objawy szybko ustępują
 • bezpośrednio po zabiegu trzeba przygotować się do tego , że zabarwienie makijażu jest bardzo intensywne

 

Podczas zabiegu zapewnione są najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny , dzięki procedurom opartym na jednorazowych komponentach, bez ryzyka jakie niesie konieczność sterylizacji.

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, nasilonego swędzenia lub pieczenia skóry lub objawów ogólnych typu nudności, wymioty, duszność, kołatanie serca w trakcie zabiegu, zostanie on przerwany.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

 • brwi należy smarować kremem AFTER CARE BioEvolution  lub maścią Solcoseryl , Cicaplast zgodnie z zaleceniem ustalonym po zabiegu, używając w tym celu patyczka kosmetycznego
 • w procesie gojenia będą tworzyły się na skórze drobne strupki, które odpadną samoistnie po kilku-kilkunastu dniach
 • NIE  NALEŻY  przez okres 1 miesiąca po zabiegu korzystać z sauny, siłowni, basenu, solarium oraz przebywać na słońcu (może dojść do przebarwień)
 • NIE NALEŻY przez  okres 2 tygodni w miejscu zabiegu stosować kosmetyków do makijażu i demakijażu
 • w przypadku wystąpienia objawów typu nasilone wysypki, ropienie itp., które nie ulegają poprawie lub wręcz się nasilają w kolejnych dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

W 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, w wyniku tego procesu ,pigment pochodzący z wyższych partii naskórka (stąd to silniejsze zabarwienie), zostaje usunięty ,co powoduje, że makijaż staje się coraz jaśniejszy. Bardzo ważne jest, aby miejsca poddane mikropigmentacji stale natłuszczać odpowiednimi preparatami .  Stosowanie kremu AFTER CARE BioEvolution przyspiesza w znacznym stopniu proces gojenia i zabezpiecza przed ewentualnymi infekcjami. Składniki kremu działają przeciwzapalnie, przeciwkrwotocznie, bakteriobójczo, naprawczo i regenerująco na naskórek.

W 3-4  tygodniu po zabiegu, początkowe zabarwienie blednie o 40-50%. Dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne. Szybki proces regeneracji sprawia, że w skórze pozostaje więcej barwnika.

Po minimum 6-8 tygodniach po zabiegu (czas potrzebny na pełną regenerację naskórka) wykonuje się dopigmentowanie mające na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.

 

Metoda cieniowania

Wykonywana urządzeniem do makijażu permanentnego ze sterylnymi, jednorazowymi kartridżami.

Jak sama nazwa wskazuje uzyskujemy efekt cienia, podobny do tego jaki możemy uzyskać przy pomocy pomady, czy cienia do brwi. Pozwala skorygować kształt, ewentualną asymetrię, zamaskować przerzedzenie lub brak włosków na łuku brwiowym, zaakcentować kolor. Wykonywana jest w obrębie całej powierzchni, wyznaczonych i zaprojektowanych  kształtów brwi. Po wygojeniu pozostawia cień w nadanym kształcie. Metoda ta sprawdzi się u każdej osoby. Utrzymuje się w skórze dłużej niż microblading.

 

Microblading ( włoskowanie, met. piórkowa)

Jest manualną nowoczesną techniką, polegającą na wprowadzeniu pigmentu w naskórek sterylnym, jednorazowym microostrzem tzw.piórkiem.

Metoda idealna dla uzyskania bardzo naturalnego efektu i wyglądu,  na skórze dorysowywane są precyzyjnie realistyczne włoski w obrębie brwi,  imitujące naturalne. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać piękne, cienkie włoski. Microblading sprawdzi się u osób o bardzo rzadkich brwiach, z ich ubytkami, pozwala na rekonstrukcję łuku brwiowego.

Microblading utrzymuje się w skórze krócej od  metody cienia, około 1-1,5 roku, później wymaga odświeżenia.

 

 

 

 

Makijaż permanentny dla kogo?

Opinie na temat makijażu permanentnego bywają skrajne i wokół tego zabiegu narosło wiele mitów. Przyczyną takich opinii jest zapewne sposób w jaki zabieg jest przeprowadzony oraz umiejętności i doświadczenie kosmetyczki.
Makijaż permanentny podkreśla walory a maskuje niedoskonałości, przebarwienia czy blizny. Jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą wyglądać perfekcyjnie, a nie zawsze mają czas na wykonanie klasycznego makijażu.
Makijaż permanentny jest też dla kobiet, które mają alergię na kolorowe kosmetyki lub też problemy ze wzrokiem. Jest ratunkiem dla jasnych czy mało wyrazistych brwi, wąskich ust o niewyraźnie zaznaczonym konturze.
Co należy wiedzieć o makijażu permanentnym, zanim zdecydujemy się na zabieg?

 

 

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to swoisty tatuaż o płytkim przenikaniu barwników, do warstwy naskórka. Makijaż po pewnym czasie staje się bledszy, mniej widoczny, gdyż warstwa naskórka złuszcza się z biegiem czasu.
Utrzymuje się na skórze od 1 do kilku lat, jednakże z czasem staje się coraz jaśniejszy. Tuż po zabiegu makijaż jest ciemniejszy i po 7 do 10 dni blednie o ok. 50%. 

tagi: makijaż permanentny łódź, makijaż permanentny metoda piórkowa łódzkie